Priceline jmenoval Glenna Fogela jako nového CEO

Potom co CEO Priceline Group Darren Huston rezignoval v dubnu po odhalení, že měl osobní vztah s jedním zaměstnancem, což bylo v rozporu s kodexem chování společnosti, nastoupil na jeho prozatimní místo dlouhodobý ředitel Jeffrey Boyd do té doby, než se najde adekvátní náhrada. Společnost ve čtvrtek oznámila, že je Glenn Fogel (současný ředitel strategie a VP rozvoje společnosti) jmenován výkonným předsedou představenstva.

Priceline otevřel vyšetřování v případu Hustona dříve v tomto roce potom, co dostali tip od informátora, že má bývalý CEO nemanželský vztah s jednou ženou z této firmy.

Představenstvo rozhodlo, že zatímco zaměstnanec nebyl pod jeho přímým dozorem, tak jeho činnosti a akce byly nekonzistentní s očekáváním představenstva o výkonu ředitele společnosti, které poté pan Huston uznal a vyjádřil se, že ho to mrzí. Bylo také rozhodnuto, že kapitál společnosti nebyl nijak zneužit. Díky jeho rezignaci přišel Huston o akcie, které činily jmění okolo $13,1 milionů (339 milionů Kč).

Fogel byl podle společnosti hlavním motorem u akvizic Priceline mezi kterými byly například Active Hotels, Booking.com a Agoda.com. Tyto divize navíc byly klíčové v růstu společnosti Priceline, ačkoliv se firma potýká se stále větší konkurencí ze strany Googlu, Expedie a také čínského Ctrip.com.

Zdroj: http://www.investopedia.com/stock-analysis/121616/priceline-names-glenn-fogel-new-ceo-pcln.aspx

Sdílejte tento článek!