AT&T kupuje Time Warner za $86 miliard

14283836746_6c2bb8eb6d_b

Podle Wall Street Journal se společnost AT&T dohodla s Time Warner, že je zakoupí za $86 miliard, čímž se stane z AT&T pořádný mediální silák.

Podle zprávy deníku Wall Street Journal, který citoval osobu seznámou s plány společnostmi, zaplatí AT&T $107,50 za akcii. Dohoda je konstruovaná jako polovina v akciích a polovina v hotovosti. CEO AT&T Randall Stephenson bude ředitelem nové sloučené společnosti, zatímco CEO Time Warner Jeff Bewkes po přechodném období odstoupí. Očekává se, že se dohoda oznámí oficálně až později a pokud se tak stane, tak to bude největší obchod v mediálním odvětví za poslední roky a jedna z největších vůbec v celé USA.

AT&T by obchodem získala vedoucího poskytovatelé placené TV a internetového připojení a k tomu navíc populární obsah například z HBO a také přístup ke sportům jako je NBA. AT&T chce získat více obsahu a také jiné vlastní originální programy, když se připravuje později tento rok na spuštění jejich streamovací služby DirectTV Now. Je to také přímá odpověď Verizonu, který je v procesu kupování společnosti Yahoo v hodnotě $4,8 miliard, aby získal jejich internet a obsah a dostal je pod jednu střechu s AOL.

Tento tah také příchází v době, kdy je bezdrátový trh v USA již saturován a operátoři hledají nové oblasti růstu. Obchod mezi telecomovou a mediální společnosti by mohl být jedním z největších od doby, kdy Comcast koupil NBC Universal a vytvořil by tak těžko dosažitelného konkurenta. Wall Street Journal upozorňuje, že bude dohoda pravděpodobně procházet intezivní kontrolou regulátorů. Deník dále píše, že dohoda pravděpodobně nebude uzavřena do konce příštího roku.

V poslední výzkumné zprávě uvádějí analytici z Barclays Kannan Venkateshwar a Amir Rozwadowski jako hlavní důvod dohody získání přístupu AT&T k obsahu a rozsahu. Dále poukazují, že Time Warner patří mezi hrstku mediálních společností, které nemají tzv. „supervoting“ akcie, což znamená, že je zde potenciál, že jim obchod poskytne okamžitý rozsah v odvětví. Analytici také během nedávné návštěvy v AT&T zjistili, že si je management vědom toho, že se trh ubírá cestou, kde je nabízení různého obsahu více užitečné. „V současné době si myslíme, že mají operátoři jejich misky plné, ale časem by se mohlo stát, že uvidíme posun jejich hodnot  do oblasti s obsahy,“ píšou analytici.

Zdroj: http://www.investopedia.com/news/report-att-buy-time-warner-86-billion-t-twx/

Sdílejte tento článek!