Apple najal nového experta na umělou inteligence

Apple Watch Available at Retail Locations

Profesor z Carnegie Mellon University povede tým Applu specializovaný na umělou inteligenci.

Apple pokračujte ve svém tažení na umělou inteligenci a hromadí další členy ve svém týmu.

Ruslan Salakhutdinov, docent na Carnegie Mellon University a jejím oddělení počítačových věd nauky o strojích, napsal v pondělí na Twitter, že se připojuje k Applu jako ředitel pro výzkum U.I. Jeho práce na unvierzitě ovšem nekončí a bude pokračovat i tam.

Mezi Salakhutdinové horké oblasti výzkumu patří tzv. „deep learning„, což je U.I. technika, ve které softwarové systémy zvané neuronové sítě dostávají obrovské množství dat, ve kterých musí najít nějaký vzorec.

Vzestup cloudu – což dodává firmám schopnost jednodušeji ukládat obrovské množství dat – společně s využitím GPU a specializovaných počítačových čipů ke zpracování informací, vedlo k velkým pokrokům v „deep learningu“. Tak například počítače se naučili zpozorovat obrázky (jako například kočky na obrázích) a rozpoznat řeč.

Mnoho digitálních asistentů jako je Siri od Applu, Cortana od Microsoftu a Alexa od Amazonu, jsou různými způsoby poháněné právě umělou inteligenci tak, aby lépe porozuměli lidskému hlasu a mohli tak odpovědět na jejich otázky a jednat podle jejich žádostí.

Nový nábor Applu je to poslední z technologické společnosti, o které někteří U.I. experti prohlásili, že je za Googlem a Facebookem, alespoň co se týče U.I. talentů a schopností.

V srpnu koupil Apple startup Turi, který se specializuje na nauku o strojích. Dohoda nakonec měla hodnotu $200 milionů. O měsíc později oznámil Apple nákup dalšího stejně zaměřeného startupu Tuplejump, hodnota této dohody nebyla zveřejněna.

Zdroj: http://fortune.com/2016/10/17/apple-artificial-intelligence-carnegie-mellon-hire/

Sdílejte tento článek!