Akcie Netflixu rostou po překonání odhadu zisku

netflix_logo-svg

Akcie Netflixu letí vzhůru po skončení obchodování a důvodem je report ziskovosti, který překonal odhady analytiků. Momentálně je cena $99,80, což je zvýšení o 18,57% oproti její zavírací ceně.

Netflix reportoval tržby $2,2 miliardy a zisk na akcii $0,12. Analytici očekávali zvýšení tržeb o 31% (oproti minulému roku) na $2,28 miliardy a zisk na akcii v rozmezí $0,6 – $0,7. Co je ale důležitější, tak Netflix oznámil nárust předplatitelů, a to jak u domácích uživatelů tak u mezinárodních. Celkově získal Netflix nových 370 000 domácích předplatitelů a 3,2 milionů předplatitelů mimo USA. Wall Street předpovídal nárust domácích předplatitelů o 304 000 a 2 miliony uživatelů mimo USA. V dopise akcionářům společnost napsala, že jejich výkon byl řízen primárně silnějším než očekávaným přírůstkem díky vzrušení z originálního obsahu Netflixu.

Růst tržeb a počet předplatitelů ovšem Netflix také něco stál. Volné cash flow bylo záporné $506 milionů toto čtvrtletí, což je dvojnásobek oproti hodnotě z minulého roku. Podle společnosti je toto faktor jejího rozhodnutí investovat do originálního obsahu. „Show, které produkujeme sami jako je například „Stranger Things“ spotřebují více hotovosti, jelikož musíme utrácet během celé tvorby až do zveřejnění, a to u každé epizody,“ řekl Netflix a dodal, že očekává produkovat více než 600 hodin originálního obsahu tento rok a 1 000 hodin v roce dalším. Spalování hotovosti bude pravděpodobně pokračovat i toto čtvrtletí, hlavně na mezinárodních trzích. Společnost předpovídá ztrátu $75 milionů toto čtvrtletí, což je zvýšení ze $69 milionů, které bylo v minulém čtvrtletí. Netflix také uznal hrozbu služby Prime společnosti Amazon.com Inc. a jejich dominanci ve video stremování, když se zmínil, že by mohla být na podzim tato společnost se sídlem v Seattlu opravdovým globálním konkurentem, protože se chystá spustit jejich program Top Gear.

V dalším čtvrtletí očekávají analytici a komentátoři, že společnost očekávání nepřekoná. Cena akcií Netflixu rostla minulý týden kvůli spekulacím ohledně převzetí firmou Walt Disney Company. Pokud jsou tyto zvěsti pravdivé, tak aktuální nárust ceny akcií Netflixu jej udělaly pro Disney velice drahou akvizicí.

Zdroj: http://www.investopedia.com/news/netflix-soars-afterhours-positive-earnings-beat-nflx-amzn/

Sdílejte tento článek!