Tyson Fury se vzdal svých titulů po skandálu s kokainem

1012-tyson-fury-and-belts-getty-3

Boxerský šampión v těžké váze Tyson Fury se dobrovolně vzdal svých titulů WBO, WBA a IBO, aby se mohl „plně koncentrovat na jeho zdravotní léčbu a úplné zotavení“, alespoň takhle to tvrdí jeho zástupce.

V prohlášení Furyho marketingového týmu Hennessy Sports není žádná zmínka o kokainu, ale poukazují na vážný zdravotní stav.

„Uvolnění mistrovských pásů mu dodá čas a prostor, aby se mohl plně zotavit z jeho současného stavu, aniž by musel čelit nadměrnému tlaku. Pomáhat mu budou speciální experti a podpora jeho rodiny, kterou momentálně hodně potřebuje.“

Fury neprošel dvěmi dopingovými testy, které musel podstoupit před soubojem s Vladimirem Kličkem. Na obou byl pozitivní na kokain. Fury později přiznal, že měl toho za poslední léta tuny.

„Cítím, že je to férové a správné a hlavně prospěšné pro box udržovat tituly ve hře a umožnit ostatním  boxerům bojovat o pásy, kterých jsem se vzdal, ale které jsem předtím s pýchou vybojoval a držel jako neporažený šampión těžké váhy, když jsem porazil dlouhodobého šampióna Vladimira Klička,“ řekl Tyson v oficiálním prohlášení.

„Nyní se pouštím do další velké výzvy v mém životě, kterou jak pěvně věřím, zvládnu stejně jako proti Kličkovi.“

Fury porazil v posledním zápase Vladimira Klička na body a ukončil tak jeho dlouhodové kralování a dlouhou sérii zápasů bez porážky. Nyní se měla konat jejich odveta, ovšem v důsledku kokainového skandálu je jejich zápas zrušen a Furymu byla pozastavena licence.

Zdroj: http://www.tmz.com/2016/10/12/tyson-fury-vacates-titles-after-cocaine-drama-focusing-on-treatment-recovery/

Sdílejte tento článek!