Tesla oznámila spolupráci s Panasonicem ohledně solárních panelů a zpozdila spuštění nového produktu

teslamotorsyorkdale5

Tesla Motors Inc. vstoupila do nezávazné dohody s japonským výrobcem elektroniky Panasonic, aby mohli spolupracovat na výrobě a produkci fotovoltaických článků a modulů.

Dohoda, která závisí na souhlasu akcionářů o spojení Tesla-SolarCity, je části vize CEO Tesly Elona Muska o vytvoření vertikálně integrované energetické společnosti, která bude nabízet čisté koncové energetické produkty. Jinými slovy, lidé budou nabíjet jejich Tesla auta využíváním energie ze solárních panelů Tesly a ukládat je v jejich produktech na skladování této energie.

„Tesla bude používat články a moduly v solárním energetickém systému, které budou pracovat bezproblémově s Powerwallem a Powerpackem, což jsou energetické ukládací produkty Tesly. S pomocí instalace, prodeje a financování od firmy SolarCity, přinese Tesla integrované udržitelné řešení rezidenčním a komerčním zákazníkům,“ řekla společnost v oficiálním prohlášení v neděli večer.

Produkce začne v roce 2017 a bude to v Buffalu v „Gigafactory“ společnosti SolarCity, která má rozlohu okolo 1,2 milionů čtverečních stop. Tesla chce od firmy Panasonic dlouhodobě odebírat jejich PV články. Panasonic a Tesla již nyní pracují na lithium-intové továrně v hodnotě $5 miliard v Renu v Nevadě, aby mohla Tesla produkovat baterie pro jejich elektrická vozidla a energetické skladovací produkty. Akcie Panasonicu zakončily v pátek o 2% výše na tokyjské burze.

JB Straubel, CTO a spoluzakladatel Tesly řekl: „Jsme rádi, že můžeme rozšířit naši spolupráci s Panasonicem při směřování ke společnému působení Tesly a SolarCity. Budeme schopni akcelerovat naši produkci a také dobře optimalizovat náklady.

Továrna v Buffalu byla původně provozována startupem Silevo, který SolarCity získal 2 roky zpět za $200 milionů. SolarCity nyní pracuje na zvětšení výrobního zařízení v Buffalu a také na redukování instalačních nákladů. Otevření této $900 milionové továrny, která získala od státu investici $750 milionů, bylo podle Buffalo News odloženo na 3 až 6 měsíců.

V jiných zprávách se zase píše, že bude nový produkt Tesly odhalen již ve středu. CEO Elon Musk publikoval na Twitteru příspěvek, že společnost potřebuje pár dní na uhlazenost. Musk dráždil, že nový produkt bude ten, který se očekává nejméně. Tesla by mimochodem také měla 28. října odhalit novou Tesla/SolarCity solární střechu s integrovanou baterii Powerwall 2.0 a nabíječkou.

Zdroj: http://www.investopedia.com/news/tesla-announces-solar-panel-collaboration-panasonic-delays-new-product-launch-tsla-scty/

Sdílejte tento článek!