HP Spectre x360 jde po MacBooku Air

siege_hp_courtaboeuf

HP Inc. zveřejnil jejich „nejvíce prémiový“ osobní počítač na jejich stránkách HP.com a také v obchodech Best Buy: jedná se o nový HP Spectre 360, který je určený ke konkurenčnímu souboji s MacBookem Air společnosti Apple Inc.

Když byl MacBook Air poprvé představen v roce 2008, tak byl tehdy jasným lídrem jako jedním z prvních laptopů, který nesl lehčí, méně hlučné SSD úložiště s dlouhotrvající baterií. Od té doby začali výrobci PC včetně Dellu, Aceru, Asusu a další nabízet konkurenceschopné elegantní laptopy osazené obrazovkami s vysokým rozlišením a bateriemi s dlouhou životností. Další hrozbou je také Windows 10 pro operační systém Applu OS X, u kterého recenzenti píšou, že porazil svého rivala, co se týče nabídky funkcí.

Spectre x360 vs. MacBook Air

Zatímco je nejnovější model HP vylepšením jeho předchůdce z roku 2015, tak jeho aktualizace jsou mnohem více rafinované oproti poslední sérii aktualizací MacBooku Air. Nejnovější HP Spectre model je tenčí (13,8 mm vs 15,9 mm) a lehčí (1,3 kg vs 1,45 kg) v porovnání s předchozími modely. Dále má velice impozantní displej, který sahá od okraje k okraji. HP tvrdí, že se mu podařilo dohnat Apple, co se týče životnosti baterie. Spectre x360 dokáže přehrávat 1080p video 11 hodin v kuse. MacBook Air dokáže přehrát 720p video 12 hodin v kuse.

Od minulého roku, kdy se HP Inc. oddělilo od Hewlett Packard Enterprise Co., začalo usilovat o restrukturalizaci, aby oprášilo jejich jádrové byznysy, což jsou tiskárny a PC. Kvůli posílení jejich podílu na trhu udělalo HP akvizici v hodnotě $1,05 miliard na část Samsungu, která se zaměřuje na tisk. Nyní se také začalo zaměřovat na high-end PC segment. Spuštění Spectre x360 v čase prázdnin reflektuje velkou snahu firmy o poražení konkurence a udržení jejich velké pevnosti na trhu s PC a také k posílení jejich marží s prémiovými produkty.

Spectre x360 se aktuálně prodává podle požadované konfigurace od $899 do $1 399.

Zdroj: http://www.investopedia.com/news/hp-spectre-x360-goes-after-macbook-air-hpq-aapl/

Sdílejte tento článek!