Nejjednodušší vysvětlení investičního bankovnictví jaké jsme kdy slyšeli

kevin-spacey-margin-call

Možná víte, jak takoví investiční bankéři vypadají anebo jakou mají kvalifikaci, ale víte také, co vlastně bankéři na Wall Street dělají?

Alan Li, bývalý analytik Goldman Sachs poskytl to nejpřímější vysvětlení, které jsme kdy slyšeli v nedávné epizodě jeho nového podcastu „The Vampire Squid“.

„Rád investiční bankovnictví přirovnávám ke konzultačním firmám, protože každý rozumí, co taková konzultační firma dělá,“ řekl Li. „Konzultační firma má plán anebo úkol klienta a podle toho vykonává činnost anebo připravuje plán, který poté doporučí jejich klientovi.“

Dále Li pokračoval:

„Investiční banka dělá něco podobného. Poskytují rady jejich klientům, ale obvykle skrze finance. Takže vlastně používají mnohem více Excel, poskytují hodnotné rady a obvykle provádí všechny obchody až do jejího konce. Takže pokud chce jít například společnost na burzu, tak jim investiční banka nedoporučí jít na burzu. Místo toho je veme krok za krokem, až se stane společnost veřejně obchodovatelná, a dokonce i potom s ní stále udržuje obchodní vztah a poskytuje jí další služby.“

Jinými slovy investiční banky poskytují společnostem rady a obvykle to jsou druhy obchodů jako je nabídka akcií anebo akvizice jiné společnosti.

Li, který pracoval v technologickém, mediálním a telekomunikačním bankovnictví v Goldman Sachs v kanceláři v San Franciscu, spustil nový podcast, který adresuje na „nedostatek transparentnosti“ okolo financí.

Prvních pár epizod obsahuje úvod a představení jeho samotného a podcastu, přehled o investičním bankovnictví a detailní pohled na proces počáteční nabídky akcií. V další epizodě se dočkáte odhalení Wall Street žargónu a vysvětlení různých typů finančních výkazů.

Jeho podcast můžete najít na jeho blogu anebo iTunes.

Zdroj: http://www.businessinsider.com/what-do-investment-bankers-do-2016-7

Sdílejte tento článek!