Kanye West: Majetek a lifestyle

kayne

Můžete ho milovat anebo nenávidět – a hodně lidí ho opravdu nenávidí – Kanye West je ale jeden z nejúspěšnějších rapperů a podnikatelů 21. století. Vystoupal postupně ze střední třídy až mezi nejvyšší hudební elitu a postupně začal na svém jménu vydělat i co se týče byznys stránky.

Jeho majetek byl odhadován v době jeho svatby s Kim Kardashian na 130 milionů dolarů (3,1 miliardy korun) a od té doby stále roste. Jeho majetek vydělal především v hudebním odvětví – tak například se stal prvním člověkem, který produkoval i nahrával jeho vlastní skladby. West prodal k dnešnímu datu již přes 21 milionů alb.

Nepodařilo se mu prorazit s fast foodem

kanye-fatburger

Většina jeho podnikání Westovi vycházela, ovšem vyskytlo se taky pár přešlapů. Například můžeme zmínit jeho řetězec burgerů Fatburger, kterým se snažil prorazit v Chicagu. V Chicagu se lidé o burgery nestarali a West plánoval, že bude expandovat tuto franšízu do 10 lokací, ale skončil u prvních třech. Všechny Chicago Fatburgery jsou nyní zavřené a Kanye na tom ztratil veškeré peníze, které do toho dal.

Nesmíte mu nic říkat

kanye-taylor

Největší nepřítel Kanye Westa není jeho obchodní smysl, ale jeho ego. Tak například již dvakrát přerušil předávání cen Grammy, aby dal světu najevo, jak moc má rád Beyonce. Tato sebejistota je skvělá pro tzv. branding, když jste ještě mladí, ale bude mu tohle svět promíjet i v jeho věku? Těžko říct.

Svatba s Kim Kardashian

kanye-and-kim

Kanye se oženil s dobře známou celebritou Kim Kardashian. Jejich svatba za 12 milionů dolarů v destinaci Paříž-Florencie měla pravděpodobně vše, co si jen dovedete představit. Kanye, jako chytrý byznysmen uzavřel s Kim dohodu, že jí nechá 1 milion dolarů za každý rok, co s ním vydrží. To je opravdu zajímavá nabídka. V době jejich svatby byl součet jejich majetku odhadován na 155 milionů dolarů. A každým dnem se majetek více a více zvětšuje.

Boty Yeezy pumpují do rozpočtu další a další miliony

kanye-adidas

Pokud se nyní podíváme na módu, tak nesmíme zapomenout na speciální kolekci Kanye Westa, především na jeho Adidas tenisky Yeezy, které stojí přibližně 350 dolarů (8 500 korun). Jeho pokus o tyto boty byl nejprve považován jako velký omyl. Ovšem prodeje mluvily jinak a vyprodaly se, jak nejdříve to jen šlo. Adidas je připravený na této dohodě vydělat miliony a jejich první začáteční nabídka 9 000 kusů těchto bot se vyprodala během jediného víkendu.

Pokud to tak bude pokračovat dále, tak se můžeme těšit na spoustu Kanye Westa v budoucnu.

Zdroj: http://myfirstclasslife.com/kanye-west-net-worth-adidas-yeezy-deal-adds-155-million-fortune/?singlepage=1

Sdílejte tento článek!