Taylor Swift: Život a jmění popové megastar

taylor1-1200x627

Již ve svých 25 letech patří Taylor Swift mezi největší hudební jména na celém světě a také k těm nejvýdělečnějším. Její kariéra začala, když jí bylo 14 a přestěhovala se do Nashvillu, Tennessee, aby se stala hudební country hvězdou. Pouze o 3 roky později vydala své první album a stala se nejmladším člověkem, kterému se podařilo umístit se na první příčce v žebříčcích s písničkou, kterou sama napsala a nazpívala.

Taylor Swift nepatří mezi ty hvězdičky, které rychle vyletěly a pak ještě rychleji zhasly. V roce 2008 vydala své album „Fearless“, které jí pomohlo prorazit nejen na country scénu, ale také do mainstreamu. Díky tomuto albu vyhrála Swift 4 ocenění Grammy včetně ocenění „Album Of The Year“. Od té doby vydala Taylor ještě 3 další alba („Speak Now, „Red“ a „1989“). Všechny měly obrovský úspěch.

Díky jejím úspěchům se dočkala také ocenění „Songwriters Hall of Fame“ a patří mezi nejlépe prodávané umělce všech dob s více než 40 miliony prodanými kusy alb. Její majetek je nyní v astronomických veličinách. Odhaduje se na čtvrt miliardy dolarů (6,1 miliardy korun).

Takhle to ale nebylo vždy. Na začátku její kariéry v roce 2009 vydělala Taylor Swift 18 milionů dolarů. Ano, to určitě není k zahození, ale těžko by se dostala k jejímu dnešnímu jmění, kdyby si vydělávala „pouze“ tuto částku každý rok. V roce 2010 a 2011 se jí už ovšem podařilo vydělat 45 milionů dolarů v každém z těchto let. Další věc, která se zasloužila o velkou část jejího majetku, je její aktuální tour „1989“. V roce 2015 se odhaduje, že toto tour vydělalo již 300 milionů dolarů. Samozřejmě všechny tyto peníze nejdou pouze k Taylor, ovšem i tak má z toho stále více než dost (odhaduje se, že je to okolo 80 milionů dolarů).

taylor2

S její slávou se jí také začalo ozývat spousta společností, aby je propagovala. Její první nabídka přišla v roce 2010, když se jí ozvala společnost CoverGirl, aby se stala tváří této společnosti. Kontrakt byl nastaven na 300 000 dolarů. Dále se dohodla na spolupráci se společnostmi Keds, LEI Jeans a Elizabeth Arden. Její největší kontrakt ale přišel až se společnosti Diet Coke. Sama společnost nikdy neuvedla konkrétní částku, odhaduje se to ale na 30 až 40 milionů dolarů (až 983,2 milionů korun).

Dále má příjem také ze streamovacích služeb. Spekuluje se, že má z každé přehrané písničky okolo jedné penny. Během tour měla dokonce za prodej jejich různých předmětů a zboží 15 až 20 milionů dolarů. Za každý album má Swift 1,20 dolarů – to sice není její největší příjem, i tak se ale 4-5 milionů dolarů počítá.

Pokud toho náhodou nebylo dost, tak má další příjmy také za účast v televizi a navíc má také za sebou i nějaké to hraní, tak například „CSI: Crime Scene Investigation“, „Valentine’s Day“ a „The Lorax“. Pokud byste si náhodou v USA někde vyrazili, budete mít problém, abyste nenarazili na minimálně 1 billboard s její tváři a to samé platí pro rádio – těžko si naladíte stanici, kde by nehrál minimálně 1 její hit.

V roce 2016 nebudou její příjmy tak astronomické, protože si bere od koncertování pauzu a nemá naplánované vydání nového alba, i tak ale bude stále vydělávat velké množství peněz za jiné aktivity. Je docela dost možné, že s dalším jejím úspěšným albem a tour možná napumpuje do svého majetku další miliony dolarů a časem se zařadí mezi pár vyvolených umělců, kteří mají majetek v hodnotě přes 1 miliardu dolarů.

Takového úspěchu se podařilo bez pomocí děditctví dosáhnout pouze jedinému zpěvákovi a nebyl to nikdy jiný než Paul McCartney ze skupiny The Beatles. Každopádně Taylor je nyní 25 let a na tenhle milník má ještě hromadu času.

Sdílejte tento článek!