Adam Levine: Čisté jmění a život

adam1-1200x627

Zpěvák Adam Levine začal svoji pěveckou kariéru uprostřed 90. let, kdy byl frontmanem skupiny „Kara’s Flowers“. Skupina vydala pouze jedno album, které se ovšem neumístilo v ani jednom žebříčku a skupina se rozpadla. O 4 roky později ale Levine znovu spojil skupinu dohromady v obnoveném sestavení, a tím začala skupina Maroon 5.

Maroon 5 vydal své první album v roce 2002. Toto album získalo několikrát ocenění Platinové desky a skupina tak byla na správné cestě. Navzdory tomu, že si berou mezi jednotlivými alby minimálně 2 roční pauzu, tak patří Maroon 5 mezi nejslavnější a největší skupiny už více než dekádu a to platí i dnes. Čisté jmění Adama Levinea se nyní odhaduje na nějakých 60 milionů dolarů (1,5 miliard korun).

Když se podíváme zpátky o pár let, tak bylo Levinovo čisté jmění „pouhých“ 20 milionů dolarů, ovšem roky 2014 a 2015 byly pro Levina opravdu masivní. V kombinovaných prodejí alb si skupina přišla na čistý zisk 3,3 milionů dolarů. Pokud nejste ale sólový zpěvák, tak prodeje z alb tolik neznamenají, Levine má ale mnoho dalších cest, kde vydělává spousty peněz. Levine absolvoval celkem 4 různé tour s jeho kapelou Maroon 5 včetně 2 rozdílných „Honda Civic Tours“, „The Overxposed Tour“ a jejich aktuálního, které poběží až do října 2016 „The Maroon V Tour“.

I když zaznamenaly tyto tour obrovský úspěch, tak i přesto stále nejsou největším zdrojem jeho příjmu, tak jak to bývá u většiny ostatních zpěváků. Levine je totiž aktuálně jeden ze 4 porotců velmi populární pěvecké soutěže NBC „The Voice“. NBC platí Levinovi 6 milionů dolarů ročně (ano, vidíte správně) a on sám je v této show od první série.

Levine má také svou vlastní nahrávací společnost zvanou „222 Records“, se kterou podle některých zdrojů inkasuje 35 milionů dolarů ročně. Dále má také dohodu se společnostmi Kmart a ShopYourWay.com, kde tvoří svoji pánskou kolekci. Má také svoji vlastní vůni (parfém), kterou prodává v obchodech Macy’s v láhvičce ve tvaru mikrofonu. Zajímavé je, že Levine přitom nedávno prohlásil, že by měl být oficiální zákaz na vůně pod značkou celebrit. Vypadá to ale, že každý má nějakou cenu. Zpěvák také vytvořil svoji vlastní kytaru, kterou prodává v obchodech Target. Dále je jedním z aktivních tváří společnosti Proactiv (pleťové produkty na prevenci proti akné).

I přes to, že je jeho čisté jmění odhadováno na 60 milionů dolarů a jeho aktuální výdělky ho v budoucnu udělají ještě bohatším, tak Levine patří mezi porotce „The Voice“ na nižší příčky, co se týče žebříčku čistého jmění.  Je to proto, že Gwen Stefani (100 milionů dolarů), Pharrell Williams (105 milionů dolarů) a Christina Aguilera (130 milionů dolarů) mají stále více než on. Levine má stále smlouvu i na další série „The Voice“ a na podzim tohoto roku se v této soutěži mezi porocti objeví i Taylor Swift a Dan Reynolds z Imagine Dragons. Čím větší popularitu bude mít tento pořad, tím lépe pro výplatu Levinea. Nyní ho může těšit fakt, že už potřetí vyhrál tuto soutěž jeden z jeho soutěžících.

Pokud bude vše tak pokračovat, tak to vypadá, že během příštích pár let se Levine připojí do elitního klubu 100 milionů dolarů.

adam2

Sdílejte tento článek!