50 Cent: Čisté jmění a život neposlušného rapera

7110be84810b28bc731c8f6369a17b33

Curtis James Jackson III, lépe známý pod pseudonymem „50 Cent“, pózoval nedávno na Instagramu s obrovskými balíky peněz. Na Instagram přidal obrázek, kde ukazuje v jedné ruce „Peace“ a ve druhé drží balík 50 dolarových bankovek o celkové hodnotě 5 000 dolarů a za ním je poskládaná celá hromada dalších peněz. K tomu přidal titulek „Still got a little pocket money“ (Stále mám nějaké kapesné). Takže když už nic, tak musí mít Jackson minimálně hodně hluboké kapsy.

50-cent-stacks-of-cash

Během jeho 15 leté hudební kariéry si získal 50 Cent reputaci jako „being real, acting tough, and getting paid“. Z těchto tří věcí se dá jasné říct, že je nejlepší v „getting paid“. Jacksonovo čisté jmění je odhadováno na 240 milionů dolarů (5,85 miliard korun), které z něj dělá jednoho z nejbohatších raperů. Je dokonce tak bohatý, že se jeho hudební producent jmenuje „Money“.

Curtis Jackson prolomil poprvé do rapového světa, když nahrál velice populární skladbu k filmu o Eminemovi „8. míle“. Jeho první album „Get Rich or Die Tryin“ měl takový úspěch, že debutoval jako číslo 1 na Billboard a 6krát získal Platinovou desku. Tento všechen úspěch se poté přeměnil na peníze a 50 toho využil, když se vzdal svého starého života (prodeje drog, atd.) a vyměnil ho za slávu.

Zbohatni nebo chcípni

50-cent-in-court

Bohužel ale ani za všechny tyto peníze se nedokázal tento raper úplně zbavit svého starého života. Po jeho prvním zatčení v roce 1994 za prodej cracku a také druhém zatčení, které následovalo za 3 týdny, kdy byl zátah policie na jeho dům, kde se našlo ještě více drog, byl 50 Cent ještě několikrát ve vězení a zapsal se jako další umělec, který měl problémy se zákonem.

V srpnu roku 2013 byl Jackson přiveden před soudce, aby vysvětlil své chování. Jeho poslední problémy pramenily z domácího násilí a vandalismu. Obvinění vznesla jeho bývalá přítelkyně Daphne Joy, která tvrdila, že ji raper kopnul, zničil její byt a nakonec stihnul utéct, než přijela policie. 50 Cent pravděpodobně není na stejném levelu jako například Chris Brown, i tak ale nejde přehlédnout fakt, že násilí, hněv a pravděpodobně také pití ničí jeho kariéru.

Nejsem vzor

50-cent-mansion

Jackson dává hodně najevo, že není žádný vzor, je jen člověk, který přišel z ničeho a stal se slavným a bohatý, protože makal tvrdě. Nikdo netvrdí, že je správné obdivovat člověka, který se stal z drogového dealera umělcem, ale i přes všechny jeho aféry se Jackson usadil do jeho „first class“ života velice dobře.

Jeho sídlo v Connecticutu má hodnotu 10,9 milionů dolarů (266 milionů korun), vedle toho má soukromé jezero. Celé jeho sídlo má rozlohu celkem 14 550 metrů čtverečních a obsahuje 21 ložnic, 25 koupelen, mramorové podlahy, obrovské domácí kino, nahrávací studio a několik bazénů a vířivek. Možná tedy není vzor, ale spousty lidí by pravděpodobně pro jeho bohatství zabíjelo.

Sdílejte tento článek!