Miley Cyrus: Život a její čisté jmění

miley3-1200x627

Vlastním jménem Destiny Hope Cyrus byla narozena country zpěvákovi Billymu Ray Cyrusovi a své jméno si udělala přibližně dekádu zpátky, když se objevila na kanálu Disney Channel v hitu zvaném „Hannah Montana“. Cyrus začínala jako čistá popová teen hvězda, ovšem za posledních pár let se její image dost změnila a dneska patří mezi jedny z nejvíce kontroverzních celebrit na světě.

Staré přísloví říká: „Sex prodává,“ a Cyrus to využívá skvěle, když se její čisté jmění nyní odhaduje již na nějakých 165 milionů dolarů (4 miliardy kč). Ona sama by na penězích tak závislá být nemusela i bez své slávy, protože pochází ze slavné rodiny, takže peníze pro ní nikdy nebyly problém.

Po jejím začátku v seriálu „Hannah Montana“ okamžitě podepsala kontrakt s nahrávací společností a v roce 2007 vydala svůj první album zvaný „Meet Miley Cyrus“. Prodalo se celkem 4 miliony kopií. Konec roku završila turném „Best of Both World Tours“, na kterém vyinkasovala celkem 100 milionů dolarů s čistým ziskem 18 milionů dolarů.

V roce 2008 vyšel navíc její 3D koncertní film, na kterém vyinkasovala 31 milionů dolarů. Poté měla další turné „World Wonder Tour“ a zároveň také vydala nový album „Breakout“, kterého se prodalo více než 3 milionů kopií celosvětově. Za tento rok vydělala Cyrus něco okolo 25 milionů dolarů a stala se tzv. „bona fide superstar“.

I v roce 2009 pokračovalo turné „World Wonder Tour“ a k tomu ještě vydala film „Hannah Montana: The Movie“. Za tento film vyinkasovala dalších 25 milionů dolarů. V dalším roce si dala od koncertování pauzu a vydala další film „Poslední píseň“ a také nové album „Can’t Be Tamed“, kterého se prodalo více než 1 milion kopií.

I když prodeje jejich albumů klesaly, tak jí to moc neuškodilo, protože prodeje alb dělají pouze malé procento v jejím protfoliu. V roce 2011 navíc proběhlo turné „Gypsy Heart Tour“, na kterém získala dalších 54 milionů dolarů.

miley2

Miley Cyrus si poté koupila dvě auta a barák. Vlastní Porsche Cayenne v hodnotě 90 000 dolarů (2,2 milionů kč) a McLaren MP4-12C v hodnotě 200 000 dolarů (4,9 milionů kč). Její dům leží ve Studio City v Kalifornii a jeho cena je odhadována na 4 miliony dolarů (97 milionů kč).

V roce 2013 a 2014 vydělala Cyrus nejvíce peněz. Bylo to hlavně kvůli vydání hodně populárního albumu „Bangerz“, kterého se prodalo 2 miliony kopií. A za každou show turné „Bangerz Tour“ vydělala 500 000 dolarů. Za rok 2014 se odhaduje, že Cyrus vydělala 76,5 milionů dolarů, a to hlavně kvůli rekordním prodejům, vstupenkám na koncerty, atd.

Odhaduje se, že albumy vydělaly Miley Cyrus nějakých 20 milionů dolarů, její koncerty cca 180 milionů dolarů, 6,5 milionů dolarů si vydělala herectvím a 35 milionů dolarů vydělala na investicích. Odhady také tvrdí, že nějakých 7 milionů dolarů si vydělala propagací jednotlivých značek a produktů, ovšem v dnešní době se společnosti od Miley Cyrus spíše distancují. I tak se jí ale podařilo dohodnout se společnosti Beats by Dre k propagaci sluchátek.

Rok 2015 zakončila krátkým jednoměsíčním turné „Milky Milky Milk Tour“ a objevila se také v menší roli ve filmu „Zoolander No. 2“.

Uvidíme, jak se jí bude dařit dále, ovšem už nyní je jasné, že v bídě Miley Cyrus rozhodně nežije.

Sdílejte tento článek!