Lifestyle miliardáře: Jaké je to vlastnit soukromý ostrov

nova-scotia-private-islands

Představte si, že ležíte na pláži v krásném bílém písku, někde uprostřed pacifiku. Představte si jak ptáci zpívají a voda z oceánu se jemně dotýká vašeho těla. K tomu přidejte, že jste na ostrově úplně sami, jediná vyjímka můžou být vaši nejbližší. Zní to jak ráj, ne? Tento popis je jen malá ochutnávka toho, jak to může vypadat, kdybyste vlastnili malý kus ráje na nebi, tedy soukromý ostrov.

Kupování ostrovu je velice podobné kupováni bytu, ovšem s tím rozdílem. že to je v mnohem větším měřítku, co se týče peněz. Pokud tedy patříte k těm šťastlivcům, kteří se nedívají na cenovku předtím, než něco kupují, pak si můžete i vy koupit kousek svého ráje.

Ceny většiny soukromých ostrovů začínají na šesti ciferných číslech (v dolarech), to je hodnota, kterou si může dovolit jen málo lidí. Divili byste se, ale na světě jsou tisíce neobydlených ostrovů, které čekají na svého majitele. Například v Indonésii jich je neco kolem 17 000 a na Filipínách něco kolem 7 000. I když je cena většiny ostrovů nad 1 milion dolarů, tak to neznamená, že nejdou najít ostrovy pod tuto cenu, ale jak praví staré přísloví, dostanete to, co si zaplatíte.

open-up-your-wallet

Nejlevnější ostrovy se nacházejí na místech jako je Michigan, Main a Nové skotsko, Kanada.  Ty jsou většinou pokryté borovicemi, skalnatými břehy, rybářskými chatrčemi a někdy i doky. Izolované luxusní ostrovy stojí většinou více než 99% lidí vydělá za život.

Pojďme se podívat na příklad. Vemte si úspěšného vysokoškoláka, kterému se podaří sehnat dobrou práci, kde si bude vydělávat 60 000 dolarů ročně (1,5 milionů kč). Pokud byste v této práci byli až do svých 65 let a poté šli do důchodu a nic z toho byste neutratili, tak byste na vašem bankovním účtu měli 2 580 000 dolarů (62,8 milionů kč).Teď se ale podívejme na ostrov Larryho Ellisona kousek od Hawaie, za který zaplatil 500 milionů dolarů, to je rozdíl skoro 497 milionů dolarů, které vám budou chybět. Proto si myslím, že si to 99% lidí nebude moct dovolit.

larry-elison-island

Ne všechny ostrovy jsou ovšem na prodej. Například ostrovy, které patří Číně, se dají pouze pronajímat na určité období. Ostatní ostrovy jsou ovšem volně k prodeji, pokud tedy již nemají nějakého majitele, který se je zrovna nechystá prodat. Takže pokud si někdy budete chtít nějaký koupit a budete na to mít prostředky, pak máte můj souhlas, protože není vůbec špatné vlastnit kousek ráje na zemi.

Sdílejte tento článek!