Macaulay Culkin: Život a jeho čisté jmění

macaulay-culkin

Kdo by mohl zapomenout na rok 1990, kdy v kinech vylétla jedna dětská kometa. Byl to mladý kluk, který se stal ihned jedním z nejpopulárnějších herců všech dob. A tím nemůže být nikdo jiný než Macaulay Culkin. Culkin se poprvé objevil na televizních obrazovkách ve filmech „Equalizer“ a „Tajemná noc duchů“, ale jeho velký průlom přišel ve filmu „Strýček Buck“ s Johnem Candym. Tohle byly dveře pro jeho první velkou roli.

Jeho průlom, kdy se zapsal do paměti lidem po celém světě, přišel v roce 1990 ve filmu „Sám doma“, kde ztvárnil hlavní roli. Tento film se stal také největším hitem v tom roce. Culkin natočil ještě pár filmů během 90. let, ale potom se z plátna prakticky vypařil. Tak jak může nyní vypadat jeho čisté jmění? Věřte tomu nebo ne, ale i když natočil jen pár filmů, jeho čisté jmění je nyní nějakých 15 milionů dolarů (366 milionů kč).

Jak může mít někdo takové jmění, když se naposledy ve filmu objevil ve 14 letech? Pojďme se na to podívat. Culkinova první větší výplata přišla za film „Strýček Buck“ a bylo to 40 000 dolarů. Poté si o dost přilepšil ve filmu „Sám doma“, za který vyinkasoval 100 000 dolarů.

Od té doby vyletěl Culkinův honorář za jeho role ve filmu raketovou rychlostí. Nejprve za film „Moje první láska“ dostal 1 milion dolarů. Kvůli úspěchu filmu „Sám doma“ se tvůrci rozhodli pro natočení sequelu „Sám doma 2: Ztracen v New Yorku“, za který dostal Culkin 4,5 milionů dolarů. Culkin byl tehdy stále horké zboží a za film „Dobrý synek“ vyinkasoval dalších 5 milionů dolarů v roce 1993 a poté dostal 8 milionů dolarů nejprve za film „Kšefty s tátou“ a pak stejnou částku za film „Sám doma a bohatý“. Oba byly natočené v roce 1994.

Celková částka za jeho filmy tedy činí 23 milionů dolarů. Poté se Culkin od herectví vzdálil a objevil se pouze sporadicky ve filmech „Černá ovce“, „Sex and Breakfast“ a „Zoolander No. 2“. Ani jeden z těchto filmů mu nezaplatí příliš hodně, ale Culkinovi se pravděpodobně líbí být mimo září reflektorů a bulvárních tisků.

Nyní se Culkin věnuje své kapele nazvané The Pizza Underground. Na začátku se jim moc nedařilo a lidé je na jejich koncertu dokonce vypískali. I tak je ale stále kapela pohromadě.

Culkin pravděpodobně utratil dost peněz, i tak je ale stále hodně bohatý. Žije v apartmánu v New Yorku v oblasti SoHo, které předělal do masivního studia umění. Za jeho apartmán zaplatil 2 miliony dolarů, ovšem kvůli toho, že se na pozemku povaluje spoustu prázdných flašek, cigaret, atd. byste neřekli, že je to až tak hodnotný apartmán. Culkin také dlouho randil s herečkou Milou Kunis (trvalo to skoro jednu dekádu), nyní je ovšem jejich vztahu konec.

Culkin je pravděpodobně pryč z doby, kdy byl slavným dětským hrdinou a sám pravděpodobně nemá snahu a ani nechce se k těmto časům, tedy k filmu vracet. Je tedy hodně pravděpodobně, že ho v mnoha dalších filmech neuvidíme, ale kdo ví.

culkin2

Sdílejte tento článek!